Darius Jonaitis
KN Mechanikos skyriaus vyresnysis mechanikos inžinierius Darius Jonaitis įmonėje per kelerius metus karjeros laiptais pakilo keletą kartų. Sukauptas žinias jis realizuoja tarptautiniuose „KN Energies“ projektuose Brazilijoje bei Vokietijoje. Darius sako, kad jau darbo pokalbio metu pajuto – įmonė yra kitokia ir čia pastebimi ne tik vadovai, tačiau ir kitas pozicijas užimantys kolegos.
Dariau, papasakokite apie savo patirtį KN?
2020-ųjų pradžioje KN įsidarbinau jaunesniuoju mechanikos inžinieriumi. Buvau pastebėtas tiek buvusio, tiek esamo vadovo, dalyvavau įvairiuose projektuose ir taip susipažinau su platesniu kolegų ratu. Daugiausiai teko bendrauti su šaltkalviais, su kuriais radau bendrų sąlyčio taškų, jie priėmė mane į savo komandą. Manau, bendradarbiavimas leido komandai sustiprėti.
Netrukus tapau mechanikos inžinieriumi, o dabar dirbu vyresniuoju mechanikos inžinieriumi. KN jaučiuosi pastebimas, vertinamas ir džiaugiuosi būdamas komandos dalimi. Prie KN prisijungiau jaunas, neturėdamas didelės darbinės patirties, bet darbas kitose bendrovėse sudarė įspūdį, kad jose į paprastus specialistus nekreipiamas dėmesys, labiau pastebimi vadovai. KN kreipiamas dėmesys nuo žemiausios pozicijos iki aukščiausios, vertinamas kiekvieno darbuotojo potencialas.
Maloniai nustebino ir ilgam įsiminė darbo pokalbis KN, nes jo metu buvo domimasi manimi, asmeninėmis savybėmis. Supratau, kad tokioje įmonėje norėčiau dirbti ir galėsiu save atskleisti, nes esu netipinis mechanikas, įvairiapusis. Esu baigęs Dailės mokyklą, turiu meno pojūtį, kitokį požiūrį. Stengiuosi kitoniškumu praskaidrinti mechanikos skyrių ir sunkų šaltkalvių darbą.
Kokias kompetencijas labiausiai patobulinote dirbdamas „KN Energies“?
Visuomet buvau įsitikinęs, kad nepaisant įgyto išsilavinimo specialistas karjerą įmonėje turi pradėti nuo žemiausios pozicijos, tad ir aš pradėjau nuo jaunesniojo inžinieriaus. Taip susipažinau su visa įmonės veikla. Iki tol nebuvo tekę vadovauti komandai ar būti darbų vadovu, tad kylant karjeros laiptais tenka prisidėti prie įvairių projektų.
Šiuo metu esu atsakingas už talpyklų remontą, taip pat vidinius KN projektus, kasdienius remonto darbus, įrangos priežiūrą ir jos ilgaamžiškumo užtikrinimą. Taip pat pagal poreikį prisidedu prie tarptautinių projektų. 2023-iais buvau Brazilijos Açu terminale, kurio operatoriumi yra KN. Kartu su kolegomis vykdėme techninę priežiūrą, teikėme konsultacijas vietos komandai. 2024-ųjų rudenį turiu galimybę kartu su kitais kolegomis sukauptas žinias ir įgūdžius plėtoti šiuo metu KN įgyvendinamame projekte Vokietijoje.
Ką jums reiškia galimybė savo patirtį perduoti kolegoms užsienyje – Brazilijoje, Vokietijoje?
Tarptautiniai projektai suteikia patirties, priverčia išeiti iš komforto zonos ir motyvuoja tarsi šviežio oro gūsis. Išvykus svetur vėl mokaisi, tobulėji, parodai savo galimybes, bet kartu keli kvalifikaciją. Dirbdamas su kitų šalių kolegomis mokausi ir iš jų, tiek brazilų, tiek vokiečių, tai tarsi nesustojantis tobulėjimo procesas, kai visuomet iriesi pirmyn.
Tarptautiniai projektai suteikia patirties, priverčia išeiti iš komforto zonos ir motyvuoja tarsi šviežio oro gūsis. Išvykus svetur vėl mokaisi, tobulėji, parodai savo galimybes, bet kartu keli kvalifikaciją. Dirbdamas su kitų šalių kolegomis mokausi ir iš jų, tiek brazilų, tiek vokiečių, tai tarsi nesustojantis tobulėjimo procesas, kai visuomet iriesi pirmyn.
Ar buvo mentorių, ar kolegų, kurie padėjo jūsų karjeros kelyje?
Už tai, ką pasiekiau iki šiol, esu dėkingas kolegoms, visam Remonto ir techninės priežiūros padaliniui, pradedant nuo vadovų, baigiant šaltkalviais, kurie gal mažiau pastebimi. Aš juos vadinu ne šaltkalviais, o specialistais, nes jie KN dirba daug metų ir yra tapę įrangos specialistais. Iš jų perimu ilgaamžę patirtį, jie puikūs mokytojai.
Ką patartumėte naujiems darbuotojams, norintiems augti ir tobulėti šioje įmonėje?
Visada stengiausi nebijoti klausti, domėtis. Banalu, bet nuo paties žmogaus požiūrio priklauso, ar nori patogiai būti tam tikroje pozicijoje, išmokti tik vienos srities subtilybes, ar nori augti ir būti geresniu. Aš tai ir stengiuosi daryti – būti geresniu nei buvau vakar, tad domiuosi, čiupinėju, nebijau susitepti rankų. Dirbdamas jaunesniuoju inžinieriumi atlikdavau šaltkalvio darbus, taip susipažindamas su sudėtingo darbo specifika.
Kaip savo darbu jaučiatės prisidedantis prie šalies energetinės nepriklausomybės?
Remonto ir techninės priežiūros padalinys diegia naujoves, patobulinimus, montuoja ir prižiūri visą įrangą. Manau, kad saugi ir efektyvi infrastruktūra užtikrina stabilų ir sklandų SGD terminalo veikimą, apsaugo nuo galimų avarijų, sutrikimų, kurie gali pakenkti energetiniam šalies saugumui.
Nuolatinis KN skystųjų energijos produktų ir SGD terminalų veikimas – puikus komandinio darbo, techninės priežiūros, gerų sprendimo priėmimo rezultatas, kurie tiesiogiai prisideda prie Lietuvos energetinio saugumo ir nepriklausomybės stiprinimo. Klaipėdos SGD terminalas ir skystųjų produktų terminalai užtikrina sklandų produktų tiekimą bei saugojimą ir taip padeda siekti energetinės nepriklausomybės. Niekad negalvojau, kad būsiu tokios didelės kompanijos, įgyvendinančios svarbius projektus dėl visos šalies energetinės nepriklausomybės, dalimi.