Natalja Dodonova
Natalja, papasakokite, kas lėmė, kad pasirinkote dirbti energetikos sektoriuje?
Vaikystėje neturėjau svajonių ir vizijų, kad užaugusi dirbsiu energetikos srityje. Visgi, su mama prisimename tokią smagią istoriją. Kai buvau vaikas, su tėvais gyvenome Klaipėdoje, Kretingos gatvėje. Prieš kelis dešimtmečius tuometinės „Klaipėdos naftos“ teritorija buvo pakankamai atvira, neaptverta. Prie jūros eidavome per estakadas, esančias įmonės teritorijoje. Pamenu, kad mama sakydavo: „Kaip įdomiai žmonės čia dirba“. Ir štai praėjus tiek metų esu viena tų darbuotojų. Netikėta, kaip likimas mus nuveda vaikystės pėdsakais.
Su KN esate nuo 2005 m. Papasakokite apie savo profesinį kelią.
Studijuodama aplinkosaugos bakalaurą kurį laiką Šiaurės jūroje dirbau naftos platformose. Jutau, kad noriu sėslesnio gyvenimo ir ieškojau darbo Klaipėdoje. Pretendavau į tuometę „Klaipėdos naftą“ laborantės pareigoms užimti. Taip prasidėjo mano kelias su KN – pradėjau dirbti laboratorijoje, tyriau naftos produktų sudėtį.
Netrukus sužinojau, kad dispečerinėje ieškoma pulto operatoriaus, kandidatavau ir užėmiau šią poziciją. Valdžiau automatizuotą perkrovimo procesą, stebėjau technologinio proceso eigą, technologinės įrangos darbo režimus. Po kelerių metų krovos procesų skyriuje tapau pavaduotoja, o 2012 m. po motinystės atostogų grįžau jau į pamainos vadovės pareigas.
Ar jaučiate, kad „KN Energies“ užtikrina lyčių lygybę ir įvairovę darbo vietoje?
Savo darbo sferoje esu labiau apsupta vyrų, bet jaučiuosi labai komfortiškai. Džiaugiuosi kolektyvu, žmonėmis, kurie mane supa. Tai sakau visiškai nuoširdžiai. Jei kyla klausimų – visada galiu kreiptis pagalbos, palaikymas tikrai didelis.
Krovos procesų skyriuje iš 16 kolegų esame tik penkios moterys, tačiau jaučiamės pilnavertės komandos narės. KN karjeros galimybės atviros visiems, nepaisant lyties. Pagrindiniai dalykai – kompetencija, kvalifikacija, profesionalumas. Savo karjeros kelyje nepatiriu jokio diskriminavimo, nepagarbos ir trukdžių. Visada jaučiuosi išklausyta, o į mano nuomonę atsižvelgiama.
Kaip pakito „KN Energies“ bėgant metams?
Man sunku suvokti metų skaičių, kuris prabėgo KN, jis tarsi siurrealistinis. Pasikeitė pati įmonė, jos strategija. Žvelgiant iš laiko perspektyvos, kai pradėjau dirbti KN, buvo mažesnė produktų įvairovė, dabar spektras daug platesnis. Dar daugiau dėmesio skiriama aplinkosaugai, darbų saugai, išsiplėtė talpyklų parkas, technologinis vamzdynų tinklas.
Įmonė, kaip parodė pastarieji metai, labai lanksti. Nepaisant iššūkių ir pokyčių rinkoje, jai pavyko prisiderinti ir užsitikrinti savo vietą tarptautinėje arenoje vykdant projektus Brazilijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse. SGD terminalo atsiradimas lėmė, kad sukaupėme patirtį ir tapome labai pastebimi šiame sektoriuje. KN užaugo, „išplaukė“ į tarptautinius vandenis, o laivas-saugykla „Independence“ tapo tiltu į pasaulį.
Koks yra moterų indėlis KN ir kaip moterys keičia energetikos sektorių?
Energetikos sektorius tradiciškai laikomas vyriška sritimi. Visgi, moterų užimamos pozicijos energetikoje tvirtos. KN dirbančios moterys mane stebi savo žavesiu, optimizmu, pasitikėjimu savimi, ryžtu, žiniomis, gebėjimu derinti karjerą, šeimą, motinystę.
Visi KN darbuotojai, nepaisant profesijos, yra nepriklausomybės inžinieriai. Kaip manote, kaip įmonė ir jūs savo darbu prisidedate prie inžinerinės nepriklausomybės?
Savo kasdieniais darbais, reikalaujančiais žinių, pastabumo, dėmesingumo, kartais kūrybiškumo, pastebimais ir nelabai, kuriame įmonės istoriją. Tikiu, kad būtent žmonės, geras kolektyvas yra bendrovės sėkmės garantas.